دسته‌بندی نشده

انواع چای گیلان

چای به عنوان یک نوشیدنی سال هاست که در خانواده های ایرانی همانند خانواده های کشورهای شرق آسیا رواج زیادی پیدا کرده است، قدمت کشت و مصرف گیاه چای که در ایران کمی بیشتر از ۱۰۰سال هست (در سال ۱۲۷۶ این گیاه توسط محمد میرزای کاشف السلطنه وارد ایران شد) امروزه یکی از رایج ترین و اساسی ترین نوشیدنی های ثابت در میان دورهمی های خانوادگی محسوب می شود، از این رو توجه به خاصیت، ویژگی ها و مزایای چای از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه عموما در کشورهایی که دارای آب و هوای گرم و شرجی هستند گیاه چای یکی از محصولات کشاوری آن ها محسوب می شود اما در میان این کشورها، کشورهای سریلانکا، هند، چین، ژاپن، کنیا، ویتنام و … جزو کشورهای مطرح در زمینه کشت چای در دنیا هستند، در ایران عزیز ما هم عموما چای در استان های شمالی کشور کشت می شود که بر اساس آخرین آمارها حدودا ۹۰% میزان کشت چای ایران در گیلان و ۱۰% نیز در مازندران کشت می شود.

جالب است بدانید عموما کشاورزان برای کشت چای باید با آفت ها و بیماری های مختلف دست و پنجه نرم کنند به همین دلیل خیلی وقت ها مجبور به استفاده از سم ها و آفت کش های مختلفی هستند که این امر روی کیفیت و سلامت چای تولیدی تاثیر منفی زیادی دارد، در کشورما نیز این آفت و بیماری ها وجود دارد اما بر اساس راهکارهای وزارت کشاورزی و بهداشت با استفاده از روش های جایگزین مانند استفاده از کفشدوزک کریپت و … میزان استفاده از سم و آفت کش ها در مزارع و روی گیاه چای ایرانی به صفر رسیده است به همین جهت می توان چای ایرانی را یکی از باکیفیت ترین و سالم ترین چای های جهان به حساب آورد.

همچنین براساس پژوهش هایی که در سال های اخیر انجام شده بنا به اظهار رئیس محترم پژوهشکده چای، پژوهشگران موفق به تولید برگ سبز ارگانیک بدون استفاده از کود و سموم شیمیایی شده اند که این اتفاق باعث می شود که چای ایرانی یا چای گیلان را سالم ترین چای جهان به حساب آورد.

کیفیت چای ایرانی

عموما معیار مقایسه چای، کیفیت چای دم کشیده شده می باشد اما بهتر است با ویژگی های دقیق چای بیشتر آشنا شویم.

کیفیت چای وابسته به عوامل مختلفی است، مانند ویژگی های ژنتیکی گیاه چای، شرایط آب و هوایی، روش های کاشت، داشت و برداشت چای و …، همچنین معمولا از گیاه چای، چندین بار گیاه چای برداشت می شود که معمولا برداشت های اول دارای کیفیت بالاتری نسبت به برداشت های بعدی می باشد، کیفیت حمل و نقل گیاه چای تا کارخانه، استفاده از رنگ و طمع دهنده های طبیعی و یا شیمیایی و … نیز از عواملی است که باعث می شود در نهایت ما چای با عطر و طعم طبیعی و بهتری داشته باشیم.

ویژگی‌های چای گیلان خالص و مرغوب

  • چای گیلان اصلی دارای رنگ و عطر استاندارد و دلنشینی می باشد.
  • چای گیلان کمی طمع گسی دارد که این از ویژگی های چای ایرانی اصل است.
  • پس از دم کردن، رنگ دهی خوبی دارد.

تفاوت چای ایرانی با چای خارجی چیست؟

۱- رنگ دهی چای

برای بررسی نحوه و میزان رنگ دهی چای باید به دو نکته توجه داشت، نکته اول زمان رنگ دهی چای است، چای اصیل ایرانی برای رنگ دهی به حدود ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد تا به اصطلاح دم بکشد پس اگر چایی را مشاهده کردید که در زمانی کمتر از این میزان دم می کشد و رنگ می دهد غیرطبیعی است و باید به اصل بودن آن شک کنید.

نکته دوم تفاوت رنگ دهی چای در آب گرم و سرد است، چای طبیعی در آب سرد رنگ نمی دهد و برای رنگ دهی نیاز به آب گرم یا به اصطلاح آب جوش دارد اما چای های غیرطبیعی و غیراصل خارجی عموما به خاطر استفاده از رنگ های شیمیایی در آب سرد هم رنگ دهی دارند.

۲- عطر و طعم چای گیلان

چای گیلان داری بو و عطر مزارع سرسبز استان های شمالی ایران است، عطری که کاملا طبیعی به مشام می رسد اما در چای های غیراصل و خارجی عموما از عطرهای ساختگی و اسانس های شیمیایی مانند هل، دارچین و … استفاده می شود.

همچنین طعم چای اصیل ایرانی برعکس چای های خارجی که طعم تلخی دارند، بیشتر با طعم گس شناخته می شود و با تلخی کاملا متفاوت است.

۳- تغییر رنگ و بوی چای

چای ایرانی به دلیل این که رنگ و بوی طبیعی دارد حتی پس از گذشت یک ساعت از ریخته شدن در فنجان، عطر و طعم خودش را از دست نمی دهد و شما شاهد تغییر رنگ یا عطر آن نخواهید بود اما برعکس چای خارجی به دلیل استفاده از رنگ ها و عطر دهنده های شیمیایی پس از مدتی رنگ خود را از دست می دهند که این نشانه ای از غیراصل بودن این چای هاست.

معرفی انواع چای گیلان

در بازار شما می توانید مدل های مختلفی از چای گیلان را مشاهده کنید اما درحالت کلی می توان انواع چای گیلان را به پنج دسته تجاری تقسیم کنیم.

  1. چای سرگل
  2. چای شکسته ممتاز
  3. چای قلم
  4. چای خاکه

چای سرگل ایرانی: این چای دارای بالاترین کیفیت از نظر رنگ و عطر در میان انواع چای گیلان است. زمان دم کشیدن چای سرگل ایرانی حدودا ۱۰ دقیقه می باشد و دارای عطری بی نظیر است.

چای شکسته ممتاز ایرانی:

کشاورزان در این نوع برداشت تمامی برگ های چای را از جمله برگ های جوان را می چینند و به کارخانه تولید چای برای فرآوری می فرستند که پس از فرآوری برگ های آن را خرد می کنند که به اصطلاح به آن چای شکسته می گویند، لازم به ذکر است بهترین زمان برای این نوع برداشت فصل بهار است زیرا در این زمان چای دارای بهترین کیفیت طعم و عطر است به همین دلیل به آن ممتاز می گویند، اما اگر این نوع برداشت در سایر فصل ها انجام شود به این نوع چای، چای شکسته معمولی می گویند

۳-چای قلم: چای ایرانی قلم عموما از برگ های پایینی بوته چای که عموما درشت تر هم هستند همراه با ساقه چای برداشت می شود و پس از فرآوری آن را به همان حالت به بازار عرضه می کنند و آن را خرد نمی کنند، اگر این نوع چای در بهار برداشت شود از کیفیت بالاتری برخوردار است اما از نظر رنگ و طعم و بو از چای سرگل و شکسته کیفیت کمتری دارد.

۴- چای خاکه: چای خاکه چایی است که در زمان الک کردن انواع چای های دیگر در کارخانه ها باقی می ماند و به صورت معمولی قابل استفاده نیست، اما این نوع چای را به همراه اسانس و رنگ های مصنوعی به صورت چای کیسته ای تولید و وارد بازار می کنند. محبوبیت این نوع چای به خاطر سرعت بالا در رنگ دهی آن است اما باید توجه داشت که همین چای کسیه ای یا به اصطاح تی بگ هم اگر در زمان کوتاهی (۳۰ ثانیه) در آب جوش رنگ دهد مطمئنا چایی غیراصل و غیرطبیعی است چون همانطور که در بالا ذکر شد، زمان رنگ دهی چای ایرانی حداقل ۱۰دقیقه می باشد.

در پایان میخواهیم نظر شما را نیز در رابطه با انواع چای گیلان جویا شویم، لطفا نظرات خود را در رابطه با چای های ایرانی و یا خارجی که مصرف کرده اید باما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *